95-lecie ERM

ARCHIDIECEZJALNE SPOTKANIE ERM
- PNIEWY

U W A G A !

Ze względu na sytuację pandemii spotkanie ERM zostało przełożone!

W dniu 18.04 o godz. 11:00 (czyli w godzinie kiedy miała rozpocząć się Msza Święta z okazji 95-lecia ERM) wszyscy członkowie ERM złączyli się na wspólnej modlitwie “Ojcze nasz”, odśpiewali hymn “Króluj nam Chryste” oraz wysłuchali przesłania, które skierował do nas wszystkich ks. bp Szymon.

Ze względu na decyzję władz państwowych o wprowadzeniu od soboty 10.10.2020 r. całej Polski w tzw. “strefę żółtą”, w której obowiązują dodatkowe ograniczenia, nasze spotkanie które miało odbyć się w Pniewach 10.10 br., na prośbę ks. bpa Szymona, zostaje odwołane i odbędzie się ono w późniejszym terminie.

“Modlitwa jest mostem…” – tak mówiła św. Urszula Ledóchowska. Zachęcam do podejmowania dodatkowych modlitewnych inicjatyw w swoich grupach parafialnych, chociażby 10-tki Różańca Świętego w intencji ERM oraz prywatnej lub w małej grupie Adoracji Najświętszego Sakramentu. Trwajmy z Jezusem w duchowej łączności między nami.

Króluj nam Chryste! 

 

Drogie dzieci, kochana młodzieży, niezastąpieni animatorzy i wszyscy przyjaciele ERM!

Przed nami szczególny czas! Rozpoczniemy w I Niedzielę Adwentu nowy rok duszpasterski, który rozpoczyna “tryptyk” – 3 lata – o Eucharystii. Rok 2020 będzie też dla nas rokiem małego jubileuszu 95-lecia działalności ERM w naszej Archidiecezji i naszym kraju.

Archidiecezjalny Dzień Wspólnoty miał odbyć się 18 kwietnia 2020 roku w Pniewach – gdzie powstało pierwsze koło Krucjaty Eucharystycznej. Niestety ze względu na pandemię został przesunięty. Nowy termin to 10 października 2020 roku. Serdecznie Was wszystkich zapraszam!

Wyślij zgłoszenie do 27.09.2020!!!

PRZYGOTOWANIE W PARAFIACH

1. Każda grupa ERM przygotowuje 95 ziarenek słonecznika (UWAGA! Ziarna słonecznika muszą być takie, co się wsiewa ziemi aby urósł słonecznik). Każde ziarenko ma symbolizować np. przyjętą Komunię Świętą, uczestnictwo w Eucharystii, adorację Najświętszego Sakramentu. Czas przygotowań nam się przedłużył przez pandemię, więc myślę że zbieranie ziarenek trwa 🙂 Może ich z tego względu być więcej niż symboliczne 95. Zachęcam do intensywnego zbierania!

2. Każda grupa ERM przygotowuje proporczyk (emblemat) o wymiarach 50×50 cm (koło lub kwadrat). Na proporczyku z jednej strony ma znaleźć się logo ERM z wypisaną miejscowością i parafią, a z drugiej strony logo Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK i napis 100-lecie oraz wybrany cytat ze słów św. Urszuli Ledóchowskiej. UWAGA! Logo przywozimy bez drążków! Samo logo, aby można było bezpiecznie oprzeć o podłogę i o ścianę w kaplicy.

Wzory grafik —>

ZAPROSZENIE

Na to spotkanie zapraszamy nie tylko wspólnoty Eucharystycznego Ruchu Młodych, ale nasze zaproszenie kierujemy także do WSZYSTKICH DZIECI oraz dziecięcych grup działających w parafiach. Zapraszamy szczególnie dzieci komunijne oraz dzieci przeżywające I-rocznicę Komunii Świętej, gdyż chcemy podzielić się z nimi naszą radością z bliskości Jezusa Eucharystycznego.

WSTĘPNY PLAN SPOTKANIA W PNIEWACH

10:00 – od tej godziny będzie można rejestrować grupy (potwierdzać wcześniejsze zgłoszenie internetowe)
11:00 – EUCHARYSTIA
12:30 – obiad (wstępna godzina posiłku)
13:30 – gry i zadania oraz zwiedzanie
15:00* lub 16:00* – modlitwa przy relikwiach św. Urszuli Ledóchowskiej
15:30* lub 16:30* – zakończenie spotkania

* te ostatnie godziny uzależnione są od ilości grup i ilości dzieci – od tego zależy czas przeznaczony na gry, zadania i zwiedzanie

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Każdy uczestnik zobowiązany jest do noszenia maseczki i zachowywania dystansu. Opiekunowie grupy powinni posiadać w razie potrzeby podręczny środek do dezynfekcji rąk.

 

HISTORIA spotkań ERM na terenie Archidiecezji Poznańskiej

15.06.2019 – IV Archidiecezjalne Spotkanie – RAWICZ – Kościół Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP – „Kosz pełen owoców.

10.06.2017 – III Archidiecezjalne Spotkanie – ZBĄSZYŃ – Kościół NMP Wniebowziętej – „Panie poślij mnie! Z Maryją w Imię Twe!

13.06.2015 – II Archidiecezjalne Spotkanie – POZNAŃ – Kościół Bożego Ciała – „Chcę być jak promyk słoneczny!

18.05.2013 – I Archidiecezjalne Spotkanie – GOSTYŃ – Bazylika Świętogórska – „Znaki wiary na drodze do nieba.

23-25.04.2010 – Ogólnopolskie Spotkanie – POZNAŃ – Kościół Bożego Ciała

 

ZGŁOSZENIE NA ADW – ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH


Na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanego przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. oświadczam, iż wyrażam zgodę na przetwarzanie przez administratora, którym jest Moderator ERM, moich danych osobowych w celu kontaktu, organizacji i na czas ADW.
Powyższa zgoda została wyrażona dobrowolnie zgodnie z art. 5 pkt 7 Dekretu i może być cofnięta w każdym czasie.