Jezus Chrystus Królem Wszechświata

NASZE PATRONALNE ŚWIĘTO

Drodzy Animatorzy, droga młodzieży i kochane dzieci, w tym szczególnym dniu, który jest naszym patronalnym świętem, chciałbym zapewnić Was o mojej szczególnej pamięci i modlitwie!

W roku „Wielkiej tajemnicy wiary”, tak bardzo bliskim naszemu Ruchowi, wielu z nas nie może uczestniczyć w Eucharystii oraz w spotkaniach w grupach Eucharystycznego Ruchu Młodych. Dla wielu to pewnie wielka próba wiary i przyjaźni nie tylko z Jezusem, ale także z innymi ludźmi…

Zachęcam Was, aby jak najlepiej przeżyć dzisiejszą uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Wielu z Was pewnie czeka za żółtymi chustami, za odznakami, legitymacjami… Jeśli nie otrzymacie ich (z różnych powodów) w tę uroczystość, to pamiętajcie, że (choć to ważne zewnętrzne znaki) o wiele ważniejsze jest Wasze serce oddane Jezusowi – naszemu Królowi i najlepszemu Przyjacielowi! To, że w większości przypadków nie spotkamy się w kościołach, naszych grupach czy wspólnotach, nie oznacza aby nie świętować dzisiejszego dnia! Zachęcam każdą i każdego z Was, aby w swoich domach ozdobić obrazy Serca Jezusowego oraz krzyże i przed nimi osobiście odnowić swoje przyrzeczenie i powierzyć Jezusowi siebie, swoje rodziny i cały ERM.

Zostawiam Wam tutaj też list ode mnie, w którym dzielę się kilkoma myślami i odsłaniam nowy rok duszpasterski, który niedługo rozpoczniemy.

Niech Bóg Wam błogosławi!