Archidiecezjalne Spotkanie ERM

W święto naszego Patrona św. Stanisława Kostki, 18 września 2021 roku, odbyło się w Pniewach kolejne Archidiecezjalne Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych.

Wzięło w nim udział kilka wspólnot, które przywiozły ze sobą jubileuszowe emblematy (przygotowane na ubiegłoroczne spotkanie, które było odwołane ze względów obostrzeń państwowych), a także ziarenka słonecznika jako symbol dobrych uczynków uczynionych w ostatnim czasie. Zebraliśmy pełne naczynie ziaren, które zostały przekazane Siostrom Urszulankom jako nasiona pod zasiew “słonecznikowego pola dobrych uczynków”.

Pierwszym i najważniejszym wydarzeniem spotkania była Eucharystia, której przewodniczył Archidiecezjalny Moderator ERM. Wskazał nam na św. Stanisława jako wzór podążania drogą do nieba i zachęcił do szukania dobrych śladów, po których możemy w życiu kroczyć.

W drugiej części spotkania odbył się Wielkopolski Quest pt. “Pniewy pełne historii”, w której uczestnicy mogli przejść ulicami miasta i poznać jego historię.

Spotkanie zakończyło zawierzenie każdej grupy wstawiennictwu św. Urszuli Ledóchowskiej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął J. E. Ks. abp Stanisław Gądecki Metropolita Poznański, a Patronat modlitewny podjęły Siostry Klaryski z Pniew.