Szukamy historii...

Jednym z elementów przygotowania do 100-lecia ERM w naszej Archidiecezji jest odszukanie historycznych pamiątek związanych z Krucjatą Eucharystyczną w Polsce.

Zapraszamy Was wszystkich do poszukiwań historii i dokumentowania tego co znajdziecie! Stworzymy później z tego wystawę, a może nawet pamiątkowy folder.

Szukamy wszystkiego co związane jest z Krucjatą Eucharystyczną (tak na początku nazywał się Eucharystyczny Ruch Młodych), np.:

– najstarsza żyjąca osoba, która należała do Ruchu (zdjęcie tej osoby, spisane lub nagranie jej wspomnień),

– stare wydania gazetek: “ORĘDOWNICZEK Krucjaty Eucharystycznej dla dzieci” i “HOSTIA dwumiesięcznik poświęcony szerzeniu Ruchu Eucharystycznego wśród młodzieży szkolnej”,

– stare odznaki i medaliki,

– stare sztandary i proporczyki,

– stare zdjęcia z dawnych lat,

– wszelkie inne pamiątki zw. z Krucjatą Eucharystyczną.

Przekażcie tę wiadomość do jak największej liczny osób! Może ktoś ma w domu rzeczy związane z Krucjatą Eucharystyczną po swoich pradziadkach, dziadkach czy rodzicach. (Pamiątki można przekazać na rzecz Eucharystycznego Ruchu Młodych w Archidiecezji Poznańskiej lub udostępnić w celu zrobienia zdjęć i opisania).

Prosimy każdą osobę, która posiada historyczne pamiątki, o kontakt z Moderatorem Eucharystycznego Ruchu Młodych w Archidiecezji Poznańskiej

| e-mail: erm@archpoznan.pl | formularz: KONTAKT | telefon/SMS: +48 726 811 013 |

CZEKAMY NA KAŻDY KONTAKT!

(na fot. zamieszczonej w nagłówku została wydrukowana błędnie data w Orędowniczku)